Гідроксид Натрію (Каустична Сода, у пластівцях)
Гідроксид натрію, у твердому вигляді званий також каустичною содою, це неорганічна сполука, що належить до найсильніших лугів.
У твердому вигляді він є білою речовиною з кристалічною структурою (лусочки). Має гігроскопічні властивості. Прекрасно розчиняється у воді, утворюючи в результаті їдкий натровий луг, що супроводжується виділенням значної кількості тепла.
Гідроксид натрію в групі РСС проводиться шляхом мембранного електролізу. Серед хімічних властивостей, що відрізняють продукт на тлі конкурентів, привертає увагу низький вміст хлоридів (<200 ppm) і заліза (<15 ppm). У процесі виробництва використовуються лише неорганічні сполуки, які містять речовин тваринного чи рослинного походження. Завдяки цьому продукт може задовольнити вимоги кашрута.
Гідроксид натрію з успіхом використовується в таких галузях промисловості, як: хімічна, текстильна, виробництво побутової хімії, целюлозно-паперова, гумова або фармацевтична. У харчовій промисловості застосовується у процесі миття установок.
Гідроксид натрію (каустична сода) як основна хімічна сировина знаходить застосування практично в кожній галузі. У косметичній промисловості його застосовують у виробництві твердого мила, миючих засобів, масок, що відлущують (пілінг і хімічна дермабразія) та асептичних препаратів.
У нафтохімічній промисловості гідроксид натрію знаходить застосування під час переробки нафти, мінеральних масел, пеків і бітумів, і навіть видобутку сланцевого газу. На нафтопереробних та коксових заводах каустичну соду використовують для модифікації продуктів коксування вугілля. У металургійній промисловості цей продукт приймають у процесі одержання алюмінію з бокситів.
Каустична сода знаходить також широке застосування в целюлозно-паперової промисловості в процесі виробництва деревної маси, що використовується для виготовлення паперу або целюлозних волокон. Разом з сульфатом натрію вона є ключовим компонентом білого спиртового розчину, використовуваного відділення лігніну від целюлозних волокон у процесі Крафта. Відіграє також важливу роль у кількох пізніх етапах процесу вибілювання коричневої паперової маси, що утворилася в результаті варіння. Ці етапи включають делігніфікацію кисню, екстракцію оксидантів і пряму екстракцію, всі з яких вимагають сильного лужного середовища з рН> 10,5 в кінці етапів.
У будівельній галузі її використовують у деяких пластифікаторах цементних сумішей. Вона допомагає гомогенізувати суміші цементу, запобігаючи розшарування піску та цементу, а також зменшуючи кількість води, необхідної для змішування. Каустична сода застосовується також у виробництві рідкого скла. Вона є важливою сировиною у виробництві пігментів та барвників для фарб, наприклад, діоксиду титану.
Гідроксид натрію є важливим компонентом у виробництві поверхнево-активних речовин, пральних рідин та порошків, знежирювачів та пом'якшувачів води. У рідкому вигляді є компонентом різних видів миючих засобів. У текстильній промисловості її застосовують у виробництві барвників та штучного шовку. У процесах очищення води завдяки підвищенню pH знижує корозійний вплив на водну установку і додатково знижує вміст свинцю, міді та інших токсичних металів, які можуть розчинятися в питній воді.
Гідроксид натрію, як у твердому вигляді (каустична сода), так і у вигляді розчину (натрієвий луг), широко використовують у сільському господарстві. Він знаходить застосування, зокрема, у тваринництві, для дезінфекції господарських приміщень (стайні, корівники, свинарники, пташники, склади), доїльного обладнання та баків для транспортування та зберігання молочних продуктів. У садівництві його застосовують для боротьби з хворобами плодових дерев (зокрема, раку плодових дерев), а також для захисту виноградної лози, а у бджільництві – для чищення вуликів.
Властивості та застосування
процес виробництва дозволяє дотримуватися вимог кашруту, халяль, без ГМО, TSE/BSE
використовується для отримання алюмінію у металургійній промисловості
виробництво паперу в целюлозно-паперовій промисловості
переробка нафти, мінеральних олій у нафтохімічній промисловості
у косметичній промисловості – виробництво, зокрема, твердого мила, миючих засобів, масок, що відлущують
промислове чищення
компонент деяких пластифікаторів у будівельній промисловості
регулювання рівня pH у процесах очищення води
сировина для виробництва пігментів та барвників для фарб
фармацевтична та хімічна промисловості
очищення та дезінфекція у тваринництві та бджільництві
Боротьба із хворобами та захист рослин у садівництві PCC Rokita SA є однією з найбільших хімічних компаній у Польщі, Центральній та Східній Європі. Вона займається виробництвом хлоралканів, поліефірполіолів, поліалкіленгліколів та похідних фосф.